Uroczyste zakończenie Akademii Małego Leśnika – fotorelacja

Kolejna, 3. już edycja Akademii Małego Leśnika przeszła do historii.
W niedzielę 18 września w Technikum Leśnym w Starościnie miała miejsce impreza finałowa dotychczasowej edycji, na którą zaproszeni zostali jej stali uczestnicy.
Spotkanie rozpoczęliśmy od zbiórki przed bramą TL w Starościnie, skąd udaliśmy się na miejsce pierwszego pokazu, którym były umiejętności leśne pilarzy. W rolę instruktorów wcielili się uczniowie klas czwartych: Kacper Janiów i Jan Niekrasz. Kolejnym przystankiem na naszej podróżniczej mapie była tzw. Łuckiewiczówka w której uczestnicy mogli podziwiać trofea myśliwskie, niemalże z całego świata
Od tej pory w rolę naszego przewodnika wcielił sięDyrektor TL w Starościnie Pan Przemysław Jarosik oprowadzając i opowiadając kolejno w sali afrykańskiej, gospodarki łowieckiej czy ochrony lasu.
Następnie przyszła kolej na najbardziej doniosłą część tego dnia, czyli uroczysty apel zwieńczony pasowaniem na Małego Leśnika, który odbył się w auli szkolnej. W tej części uczestnicy Akademii otrzymali pamiątkowe upominki oraz podziękowali m.in. Pani Annie Gandeckiej z Nadleśnictwa Rzepin za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz poświęcony czas.
Uroczystości towarzyszył pokaż umiejetności sygnalistów myśliwskich Adama i Andrzeja Barcz. Organizacyjnie imprezę wspierała także Wiktoria Pych oraz Filip Felsztyński.
Jest Nam niezmiernie miło, że swoją obecnością zaszczycił Nas także Pan Starosta Słubicki Leszek Bajon, który ponadto objął swoim patronatem imprezę.
Za zabezpieczenie fotograficzne odpowiedzialne były uczennice klasy pierwszej: Julia Wieckowska i Marta Jednoszewska.
Damian Utracki
koordynator Akademii Małego Leśnika
Koło Regionalistów
Skip to content