Galeria RZart

Miejski Dom Kultury posiada Galerię RZart, w której organizowane są wystawy czasowe.Na wystawach swoją twórczość prezentują artyści lokalni, z kraju i zza granicy. Wystawie zazwyczaj towarzyszy wernisaż – uroczyste otwarcie wystawy z udziałem artysty.

galeria RZart logo

Wystawa fotografii z okazji 10-lecia działalności SŁONECZKA

23 lutego br. w galerii „ Rzart” Miejskiego🏫 Domu Kultury w Rzepinie miało miejsce otwarcie wystawy📸 „Fotografii – 10 lat Stowarzyszenia🌞 SŁONECZKO”. Wystawa została przygotowana z okazji Jubileuszu 🎂10-lecia utworzenia Stowarzyszenia na rzecz osób👩‍🦽 niepełnosprawnych „SŁONECZKO” w Rzepinie. Na wystawie zostały wyeksponowane fotografie 📸ukazujące działalność stowarzyszenia , miejsca które członkowie Stowarzyszenia odwiedzili oraz prace wykonane przez członków stowarzyszenia – osoby niepełnosprawne. Składamy serdeczne podziękowania💐 Dyrekcji i pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie za pomoc w zorganizowaniu naszej wystawy. Zapraszamy do galerii „Rzart” i oglądania wystawy , która będzie dostępna jeszcze co najmniej miesiąc.
Zarząd Stowarzyszenia „Słoneczko”
.

Pędzlem malowane i nie tylko… – fotorelacja z wystawy malarstwa

.

Serdecznie zapraszamy na fotorelację z otwarcia wystawy malarstwa pn. ” Pędzlem malowane i nie tylko….” autorstwa Anny Kowalskiej-Hübner. Wernisaż odbył się w ubiegły piątek w Galerii RZ’art w MDK w Rzepinie. Na wystawie prezentujemy rysunki oraz malarstwo akrylowe artystki. Prace powstały w ciągu dwóch ostatnich lat. Najchętniej podejmowanym tematami przez Annę Kowalską-Hübner są pejzaże i kwiaty. Wystawę można oglądać przez cały październik w godzinach pracy domu kultury.

.

Fotorelacji z otwarcia poplenerowej wystawy fotografii „Puszcza Rzepińska

.

Zapraszamy do fotorelacji z otwarcia poplenerowej wystawy fotografii „Puszcza Rzepińska… artystycznie”, które odbyło się w piątek 30 czerwca w galerii Rz’art w MDK w Rzepinie. Wystawa jest efektem pleneru fotograficznego, który miał miejsce się na terenie naszej gminy w dniach od 26 do 30 kwietnia.

W plenerze wzięło udział 6 wspaniałych fotografików: Katarzyna Mielcarek z Barlinka, Bronisław Pilich i Paweł Ampuła z Gorzowa Wlkp., Tomasz Pluciński i Paweł Adamczak z Poznania oraz Manfred Rother z zaprzyjaźnionej partnerskiej gminy Hoppegarten.

Plener był wydarzeniem polsko – niemieckim  w ramach projektu „ Puszcza  Rzepińska… artystycznie „ , współfinansowanym z Funduszu Małych Projektów w ramach współpracy Interreg V A Brandenburgia – Polska 2014 – 2020.

Finalnym efektem projektu jest wystawa 30 fotografii prezentujących dosłownie Puszczę Rzepińską artystycznie, puszczę widzianą wrażliwym okiem artysty fotografika .

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach pracy MDK w Rzepinie.

.

Tak świętowaliśmy Dzień Kobiet !

.

Tak świętowaliśmy Dzień Kobiet ! W piątkowy wieczór 8 marca nie zabrakło u nas atrakcji muzycznych i artystycznych ! Najpierw ze sceny popłynęła wspaniała muzyka Tomka Wachnowskiego, któremu przy pianinie towarzyszył Daniel Połeć. Następnie nasi goście mogli obejrzeć w galerii RZ’art wyjątkową wystawę fotografii „Piękno kobiecości”, a także dać się uwiecznić na zdjęciu, wykonując artystyczny portret w stylu „fine art”. Autorem wystawy i jednocześnie fotografem tego wieczoru był Oscar Lukas Klimek.

.

Zapraszamy na otwarcie wystawy tkaniny artystycznej Alicji Kłosowicz

.

 Wernisaż odbędzie się 7 czerwca (piątek) 2024r. o godz. 17.30 w Galerii Rz’art w MDK w Rzepinie.

Alicja Kłosowicz –  z urodzenia gdańszczanka, z zamieszkania gubinianka,  z zamiłowania rękodzielnik. Tkactwem zainteresowała się wiele lat temu, mieszkając jeszcze w Gdańsku.„Tkanie jest moją odskocznią od codzienności w świat sztuki i kreatywności, spokoju i relaksu”. – mówi o swojej pasji artystka.Oprócz tkaniny artystycznej, w której czuje się najlepiej, uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe.Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez Gubiński Dom Kultury, takich  jak: „Fotorelacja”, „Karnawał”,” Gubiniana”,jak również „Pasja” organizowanej przez Żarski Dom Kultury. W 2023r. odbyły się dwie indywidualne wystawy:                                                                                                                                                                                                                                             – w czerwcu  w „Mediatece Góra Mediów” przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze wystawa pt.: „Obrazy wełną malowane”, w ramach której pokazano tkaninę artystyczną                                                                                                                                                                                                                                                                                                        -w lipcu w Galerii Ratuszu Gubińskiego Domu Kultury wystawa pt.: „Życie, życie moje”, w której zaprezentowano oprócz tkaniny artystycznej malarstwo olejne i akrylowe. W maju br. Alicja Kłosowicz została wyróżniona  Nagrodą Kulturalną im. Corony Schröder w kategorii twórca. Artystka nie ukrywa, że był to gest dowartościowania  i zauważenia jej działalności na polu artystycznym Miasta Gubin. W styczniu 2021 r. została wpisana do „Wirtualnej galerii gubińskich artystów”, w której Gubiński Dom Kultury zaprezentował lokalnych twórców. Obecnie koncentruje się na poszukiwaniu nowej niekonwencjonalnej formuły obiektu artystycznego. Fascynuje ją struktura, faktura oraz powstawanie twórczego recyklingu, jak również nadawanie formy użytkowej powstającym pracom. Ma dużą nadzieję, że powyższe spowoduje większą  promocję gobelinów, wśród osób, które nie pamiętają tej techniki.

Skip to content