Świetlice

Drzeńsko

Wiejski Klub Kultury w Drzeńsku powstał w 2006 roku. Budynek świetlicy to parterowa budowla, w której znajduje się duża sala, kuchnia, pomieszczenia gospodarcze, biblioteka, czytelnia, pracownia komputerowa, siłownia i szatnie sportowe. Stałymi uroczystościami organizowanymi co roku w Domu Kultury są: Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka, Święto Pieczonego Ziemniaka, Andrzejki, Wigilia dla mieszkańców wsi, Sylwester, Mikołajki, kuligi oraz festyny. Przy świetlicy działa Koło Gospodyń Wiejskich i klub sportowy KS Chrobry Drzeńsko. W miarę możliwości korzystamy z projektów np. z Działaj Lokalnie dwukrotnie pozyskaliśmy fundusze na nasadzenia roślin przy świetlicy.

[ngg src=”galleries” ids=”6″ display=”basic_imagebrowser”]Lubiechnia Wielka

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_imagebrowser”]Radów

Świetlica wiejska w Radowie jest otwarta od 15.00-19.00. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, które są organizowane. Grają w planszówki, układają klocki, grają w ping-ponga lub pieką słodkości
(babeczki, ciasteczka). Gdy pogoda sprzyja dzieci korzystają z placu zabaw i boiska, które są na terenie przy świetlicy. Mamy też paletki, piłki skakanki, z których dzieci też mogą korzystać. Czasami organizujemy ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na terenie świetlicy organizowane są: Dzień Dziecka z dmuchańcami, spotkania z Mikołajem oraz spotkania integracyjne dla wszystkich mieszkańców sołectwa.

[ngg src=”galleries” ids=”8″ display=”basic_imagebrowser”]Starków

Celem działalności Świetlicy Wiejskiej w Starkowie jest zapewnienie opieki, rozwijania umiejętności u najmłodszych dzieci i młodzieży są to zajęcia plastyczne, techniczne, kulinarne integrujące grupę sportowe oraz zabawy.

[ngg src=”galleries” ids=”9″ display=”basic_imagebrowser”]Starościn

Świetlica w Starościnie działa prężnie od października 2016 roku. Są w niej organizowane zajęcia dla dzieci powyżej 6-go roku życia ( m.in. zajęcia plastyczno-techniczne, zajęcia kulinarne). Pani Kasia, która jest opiekunem świetlicy, prócz ciekawych zajęć, organizuje dzieciom również wieczory kinowe, noce filmowe, ogniska, czy nocowanie ( w okresie wakacyjnym namioty, turnieje z piłką itp.).

Prócz działalności opiekuńczej, świetlica oferuje również duża salę pod wynajem, w której organizowane są wszelakie imprezy okolicznościowe. Sala posiada nowoczesne zaplecze kuchenne, jest więc doskonałą opcją na zorganizowanie chociażby urodzin, chrzcin, czy nawet wesela ( więcej informacji u Pani świetlicowej lub w Urzędzie Gminy ).

Teren wokół świetlicy jest również częściowo zagospodarowany – przed budynkiem znajduje się plac zabaw, małe boisko oraz spora wiata z miejscem do siedzenia.

Godziny otwarcia świetlicy: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-10:00 oraz 14:00-20:00

[ngg src=”galleries” ids=”11″ display=”basic_imagebrowser”]Sułów

Na naszej świetlicy odbywają się różne zajęcia plastyczne. Jest organizowany dzień babci i dziadka. W wakacje odbył się festyn dla wszystkich mieszkańców Sułowa. Zorganizowana była noc filmowa dla dzieci i młodzieży. Mikołaj rozdawał paczki dla dzieci. W tym roku odbył się generalny remont naszej świetlicy.

[ngg src=”galleries” ids=”10″ display=”basic_imagebrowser”]Kowalów

Na świetlicy w Kowalowie odbywają się spotkania z dziećmi w ramach zajęć manualnych i kulinarnych. Realizowane są cyklicznie zajęcia z recyklingu oraz różnego rodzaju imprezy okolicznościowe:  mikołajki, festyny, spotkania z grupą młodzieżową straży pożarnej czy spotkania koła gospodyń, na których panie gotują  i pieką. Organizowane są również zbiórki charytatywne i krwiodawców.

[ngg src=”galleries” ids=”13″ display=”basic_imagebrowser”]Gajec

Świetlica we wsi Gajec prowadzi swoją działalność codziennie od poniedziałku do piątku.
Jest to miejsce spotkań dla całej społeczności Gajca.
Zajęcia prowadzone w świetlicy są zróżnicowane, w zależności od potrzeby
i docelowej grupy wiekowej.
Co roku cyklicznie odbywają się tu:bale karnawałowe, “Dzień Kobiet”, “Dzień Dziecka”, “Dzień Matki i Ojca”, rodzinne festyny, biwaki pod świetlicą, filmowe noce, kulinarne piątki, turnieje sołeckie i wiele innych zajęć.
Przy świetlicy od 2006 roku działa również nieformalna grupa pod nazwą Don’t Give Up, dzięki której udało nam się poprawić wizerunek naszej wsi
i uatrakcyjnić zajęcia w świetlicy.
Ponadto w każdy czwartek, odbywają się tu zbiórki zuchów i harcerzy z Gajca
i Rzepina. Organizowane są dla nich również spotkania weekendowe z noclegiem.
Świetlica, to również miejsce spotkań i zebrań sołeckich. Planujemy tu nasze wydatki, omawiamy bieżące sprawy i ustalamy fundusze na kolejny rok.
W ramach zajęć w świetlicy, wszystkie materiały edukacyjne, biurowe
i plastyczne są nieodpłatne. W okresie letnim można również korzystać z art. sportowych typu piłki, paletki, skakanki….
 
[ngg src=”galleries” ids=”14″ display=”basic_imagebrowser”]
Skip to content