Dożynki gminne 2023

W minioną sobotę 9 września na stadionie miejskim w Rzepinie odbyły się Dożynki Gminne.
Obchody rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą, po której przeprowadzony został tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Tegorocznymi starostami dożynek byli pani Katarzyna Walczak i pan Andrzej Zator, którzy od lat związani są z rolnictwem i pracą w gospodarstwie rolnym.

Podczas ceremoniału dożynkowego Burmistrz Rzepina oficjalnie powitał wszystkich zgromadzonych gości, podziękował wszystkim rolnikom za ich trudną i ciężką pracę, a następnie wraz z sołtysami dopełnił tradycyjnego, pełnego symboliki obrzędu dzielenia się chlebem z uczestnikami święta.

Przeprowadzono także konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Największą liczbę punktów zdobyło sołectwo Drzeńsko – zajmując I miejsce, II miejsce zajęło sołectwo Starków, a na miejscu III uplasowało się sołectwo Kowalów.
Po części oficjalnej zgromadzeni goście wybrali się w odwiedziny do przybyłych sołectw, po czym rozpoczęła się iście dożynkowa zabawa!

Na scenie wystąpili: Kapela Koźlarska „Kotkowiacy”, pani Elżbieta Traczewska, Kapela “Kaziuki”, Zespół “Alter Ego”, a dla chętnych został zorganizowany pokaz Zumby. O godz. 20.00 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – Zespół “Daj to głośniej”, a na zakończenie dla wszystkich, którzy chcieli jeszcze potańczyć zagrał zespół „Mr. Music”.

Skip to content