Zapraszamy na wystawę tkaniny artystycznej Alicji Kłosowicz

Zapraszamy na otwarcie wystawy tkaniny artystycznej Alicji Kłosowicz. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca (piątek) 2024r. o godz. 17.30 w Galerii Rz’art w MDK w Rzepinie.

 

Alicja Kłosowicz –  z urodzenia gdańszczanka, z zamieszkania gubinianka, z zamiłowania rękodzielnik.Tkactwem zainteresowała się wiele lat temu, mieszkając jeszcze w Gdańsku.„Tkanie jest moją odskocznią od codzienności w świat sztuki i kreatywności, spokoju i relaksu”. – mówi o swojej pasji artystka. Oprócz tkaniny artystycznej, w której czuje się najlepiej, uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe.Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez Gubiński Dom Kultury, takich  jak: „Fotorelacja”, „Karnawał”,” Gubiniana”, jak również „Pasja” organizowanej przez Żarski Dom Kultury.  W 2023r. odbyły się dwie indywidualne wystawy:                                                                                                                                                                                                                                           – w czerwcu  w „Mediatece Góra Mediów” przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze wystawa pt.: „Obrazy wełną malowane”, w ramach której pokazano tkaninę artystyczną                                                                                                                                                                                                                                                                                                        -w lipcu w Galerii Ratuszu Gubińskiego Domu Kultury wystawa pt.: „Życie, życie moje”, w której zaprezentowano oprócz tkaniny artystycznej malarstwo olejne i akrylowe.

W maju br. Alicja Kłosowicz została wyróżniona  Nagrodą Kulturalną im. Corony Schröder w kategorii twórca. Artystka nie ukrywa, że był to gest dowartościowania  i zauważenia jej działalności na polu artystycznym Miasta Gubin. W styczniu 2021 r. została wpisana do „Wirtualnej galerii gubińskich artystów”, w której Gubiński Dom Kultury zaprezentował lokalnych twórców. Obecnie koncentruje się na poszukiwaniu nowej niekonwencjonalnej formuły obiektu artystycznego. Fascynuje ją struktura, faktura oraz powstawanie twórczego recyklingu, jak również nadawanie formy użytkowej powstającym pracom. Ma dużą nadzieję, że powyższe spowoduje większą  promocję gobelinów, wśród osób, które nie pamiętają tej techniki.

Zapraszamy na otwarcie wystawy tkaniny artystycznej Alicji Kłosowicz. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca (piątek) 2024r. o godz. 17.30 w Galerii Rz’art w MDK w Rzepinie.

Alicja Kłosowicz - z urodzenia gdańszczanka, z zamieszkania gubinianka,       z zamiłowania rękodzielnik. 
Tkactwem zainteresowała się wiele lat temu, mieszkając jeszcze w Gdańsku.
„Tkanie jest moją odskocznią od codzienności w świat sztuki i kreatywności, spokoju i relaksu”. – mówi o swojej pasji artystka.         Oprócz tkaniny artystycznej, w której czuje się najlepiej, uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe.
Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez Gubiński Dom Kultury, takich jak: „Fotorelacja”, „Karnawał”,” Gubiniana”,    jak również „Pasja” organizowanej przez Żarski Dom Kultury.                   W 2023r. odbyły się dwie indywidualne wystawy:
- w czerwcu w „Mediatece Góra Mediów” przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze wystawa pt.: „Obrazy wełną malowane”, w ramach której pokazano tkaninę artystyczną
-w lipcu w Galerii Ratuszu Gubińskiego Domu Kultury wystawa pt.: „Życie, życie moje”, w której zaprezentowano oprócz tkaniny artystycznej malarstwo olejne i akrylowe. 
W maju br. Alicja Kłosowicz została wyróżniona Nagrodą Kulturalną im. Corony Schröder w kategorii twórca. Artystka nie ukrywa, że był to gest dowartościowania i zauważenia jej działalności na polu artystycznym Miasta Gubin. W styczniu 2021 r. została wpisana do „Wirtualnej galerii gubińskich artystów”, w której Gubiński Dom Kultury zaprezentował lokalnych twórców. Obecnie koncentruje się na poszukiwaniu nowej niekonwencjonalnej formuły obiektu artystycznego. Fascynuje ją struktura, faktura oraz powstawanie twórczego recyklingu, jak również nadawanie formy użytkowej powstającym pracom. Ma dużą nadzieję, że powyższe spowoduje większą promocję gobelinów, wśród osób, które nie pamiętają tej techniki.

 

Skip to content