Dożynki 2022 – fotorelacja

10 września br. w ramach “Zakończenia lata w Puszczy Rzepińskiej” odbyły się Dożynki Gminne!

Dożynki to największe i najważniejsze w roku święto rolników poświęcone zbiorom plonów, będące zwieńczeniem ich całorocznej pracy. W tym roku Dożynki Gminne odbyły się w sobotę na Stadionie Miejskim w Rzepinie. Obchody rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą, po której przeprowadzony został tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Tegorocznymi starostami dożynek byli państwo Małgorzata i Stanisław Zator z Lubiechni Małej, którzy od lat związani są z rolnictwem i pracą w gospodarstwie rolnym.

Podczas ceremoniału dożynkowego Burmistrz Rzepina oficjalnie powitał wszystkich zgromadzonych gości, a w szczególności Przyjaciela naszej gminy Panią Europoseł Elżbietę Rafalską, która zawsze otwarta jest na potrzeby naszej małej ojczyzny. Podziękował wszystkim rolnikom za ich trudną i ciężką pracę, a następnie wraz z sołtysami sołectw dopełnił tradycyjnego, pełnego symboliki obrzędu dzielenia się chlebem z uczestnikami święta.

Przeprowadzono także konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wieńce oceniali członkowie rzepińskich stowarzyszeń. Największą liczbę punktów zdobyło sołectwo Gajec – zajmując I miejsce, II miejsce zajęło sołectwo Drzeńsko, a na miejscu III uplasowało się sołectwo Serbów.

Po części oficjalnej zgromadzeni goście wybrali się w odwiedziny do przybyłych sołectw, po czym rozpoczęła się iście dożynkowa zabawa!
Na początek – ZUMBA! Szerszej publiczności mogli przedstawić się również Młodzi Artyści z SP Kowalów. Następnie na scenie pojawiła się dobrze znana Kapela “Kaziuki”, po której swój koncert dał Zespół “Mediator”! O 20.00 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – Zespół “Krywań”, a na zakończenie zaśpiewali dla gości Artyści z zespołu 4Mation!

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!

Skip to content