Świetlica w Starkowie

swietlica-starkowDobro i zadowolenie dziecka, z taką myślą przewodnią, Świetlica wiejska w Starkowie rozpoczęła swą działalność w styczniu 2014 roku.

Zajęcia świetlicowe odbywały się popołudniami, aby zapewnić opiekę, zabawę dla dzieci ze Starkowa po szkole, w czasie wolnym. Do świetlicy uczęszczały wszystkie dzieci ze Starkowa wraz z rodzicami, osoby dorosłe oraz młodzież. Najchętniej ze świetlicy korzystały dzieci w wieku 2-12 lat. Zajęcia prowadzone były zgodnie z półrocznym programem wychowawczym, zostały również wzięte pod uwagę propozycje i pomysły dzieci. Zajęcia rozpoczęły się stworzeniem regulaminu naszej świetlicy, pod którym podpisały się dzieci oraz ustaleniem zasad współpracy, zabawy i dbania o „nasz drugi dom". W styczniu udało nam się zrobić wiele ozdób świątecznych, śpiewaliśmy kolędy, oglądaliśmy „Opowieści z Narni", wykonaliśmy wiele prac plastycznych o tematyce zimowej, nie zabrakło zabaw i wspólnych gier, wspaniałe efekty przyniosła nasza ciężka praca nad stworzeniem z guzików oraz resztek materiału pięknych aniołów. W lutym ozdobiliśmy naszą salę w walentynkowe serduszka, odbyła się dyskoteka z zimnymi ogniami, przebraniami. Naszą salę odwiedziła grupa świetlicowa z Serbowa, wspólnie bawiliśmy się na zumbie, którą poprowadziła dla nas pani Anna Plok. Marzec, korzystając z pięknej, słonecznej pogodny, spędziliśmy na spacerach do lasu, gdzie podglądaliśmy zwierzęta i ptaki, rozwiązywaliśmy wiele zagadek oraz quizów, udało się nam również porozmawiać z panem leśniczym oraz myśliwymi, nie zabrakło także gier i zabaw na świeżym powietrzu. Chłopcy bardzo chętnie grali w piłkę nożną, odwiedziliśmy także plac zabaw w Starkowie. W kwietniu sadziliśmy fasolki, bawiliśmy się w „małych odkrywców" za pomocą różnych eksperymentów i mikroskopu, piekliśmy też pizzę- jednym słowem- mieliśmy ubaw po pachy. Maj i czerwiec minęły nam bardzo szybko- odbyło się spotkanie przy ognisku, na którym były wszystkie dzieci ze Starkowa, namalowaliśmy wiele prac plastycznych, technicznych, bawiliśmy się wspólnie przy nowych grach, warto zauważyć, że ogromnie wsparli nas rodzice- przynosząc do naszej świetlicy wiele zabawek oraz dostaliśmy wspaniały prezent w postaci nowych maskotek. W czasie trwania zajęć nie zabrakło również rozmów i pogadanek na temat zdrowego stylu życia, szkodliwego wpływu narkotyków, dopalaczy oraz alkoholu na nasz organizm, opisaliśmy również historię naszej wsi- Starkowa, nasze plany na przyszłość, malowaliśmy nasze rodziny. Prace dzieci eksponowane były na tablicy ściennej, dekorujących świetlicę, pozwalając tym samym zaistnieć tym, którzy brali czynny udział w zajęciach plastycznych. Prace były regularnie zmieniane w zależności od pory roku i zbliżającego się święta.

W ramach działalności dydaktycznej dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną miały zapewnioną pomoc podczas odrabiania lekcji i nadrabiania zaległości szkolnych. Do naszej placówki wpłynęło wiele książek, z których niejedno dziecko skorzystało. Dzięki działalności świetlicy w Starkowie dzieci mogły spędzić miło, kreatywnie i zdrowo czas wolny od szkoły. Nauczyły się wielu nowych rzeczy, mogły wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością, były po prostu zadowolone i szczęśliwe.

DSCN6982 DSCN6982 DSCN6982 DSCN6982

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg