Malarstwo Jana Stopińskiego - zapraszamy na wystawę

J. Stopiński plakat1Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Rzepin na otwarcie wystawy malarstwa Jana Stopińskiego pt. „Nie tylko pejzaż”. Otwarcie wystawy odbędzie się 3 kwietnia 2020 (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Rz’art w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie.


O artyście.
Jan Stopiński – urodzony w 1955 roku w Stobiernej ( woj. podkarpackie). Mieszka w Ośnie Lubuskim. Pracownik kolei od 36 lat. Sztuką interesuje się od dzieciństwa (matka francuska zajmowała się sztuką; malowała, rzeźbiła). Malarstwo profesjonalnie uprawia od 25 lat. Artystyczne szlify zdobywał w pracowniach we Francji i w Polsce. Od 20 lat bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestnik plenerów malarskich. Prowadzi szkółki malarskie z dziećmi, młodzieżą i seniorami w domach kultury m. in. w Ośnie Lubuskim, Torzymiu, Górzycy, Cybince, Żabicach (warsztat terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych). Maluje najczęściej farbami olejnymi posługując się ulubioną techniką szpachelkową. Inspiracją do prac jest natura, często obrazy powstają w plenerze. Artysta specjalizuje się w pejzażu, ale sięga również chętnie po inne tematy m. in. : kwiaty, martwą naturę.
Wystawy m.in. w: Krośnie Odrzańskim, Lubniewicach, Gliśnie, Górzycy, Cybince, Dębnie, Międzyrzeczu, Starym Dworze, Trebnitz, Beeskow, Goerlitz.

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg