Wernisaż Doroty Łajło DRZEWO ŁAWECZKA (zdjęcia, wideo)

2017 03 12 wernisaz dorota lajlo„Drzewo Ławeczka” – to wystawa fotografii Doroty Łajło, którą od tygodnia można oglądać w Galerii RZ’art Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie. Warto podkreślić, że to nie pierwsza twórczość artystki prezentowana w tym miejscu. W ciągu funkcjonowania prawie dekady budynku MDK, to czwarta odsłona twórczości fotograficznej Pani Doroty.
Przypomnijmy, że pierwsza wystawa - „Twarze Afryki” prezentowana była 9 lat temu, w 2008 roku – to jednocześnie pierwsza wystawa w nowo otwartym MDK. W 2011 roku Dorota Łajło prezentowała w Rzepinie kolejną wystawę „Mały Portret Afryki”, a w 2013 cykl ukazujący krajobraz miejski – wystawę „Ulice, Miasta i My”. Wystawy te prezentowane były również w innych miastach Polski i wiele mówią o ich autorce, wrażliwości i postrzeganiu świata.
Dorota Łajło jest autorką wielu pięknych i ciekawych zdjęć, które można oglądać na prowadzonych przez nią portalach i stronach internetowych.
Od kilku lat pasjonuje się fotografią reportażową, portretem reporterskim, a od pewnego czasu „pograniczem” fotografii konceptualnej. Jej wyjątkowe zdjęcia zostały wielokrotnie dostrzeżone i docenione w wielu ważnych konkursach.

Żeby doszło do powstania wystawy „Drzewo Ławeczka”, którą można oglądać w Miejskim Domu Kultury przez parę miesięcy do zdjęć pozowała młoda modelka – Teresa Libner.

A co Pani Dorota robi, jeśli nie fotografuje?
Na co dzień jest pedagogiem i wychowawcą dzieci w szkole podstawowej. Każdą wolną chwilę poświęca na podróże – te bliskie i te dalekie. Pisze również wiersze.

fot. Andrzej Szewczyk

 

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg