Zapraszamy do MDK na wystawę fotografii Doroty Łajło

2017 02 20 wystawa doroty lajloMiejski Dom Kultury w Rzepinie zaprasza mieszkańców gminy Rzepin na wernisaż wystawy fotografii pt. „ Drzewo ławeczka” Doroty Łajło. Otwarcie wystawy: 3. marca 2017 (piątek) o godz. 17.00 w galerii Rz’ art w MDK w Rzepinie.

W naszej galerii mieliśmy już okazję zaprezentować Państwu trzy wystawy fotograficzne artystki; „Twarze Afryki” i „Mały portret Afryki”, które były rezultatem podróży po Czarnym Lądzie oraz „Ulice Miasta, i My”, której cykl fotografii powstał pod wpływem wnikliwej obserwacji i fascynacji sposobem, w jaki człowiek wpływa na miejsce, w którym żyje i jak to miejsce determinuje jego życie.

Najnowszy cykl „Drzewo ławeczka” jest odpowiedzią na wewnętrzną potrzebę poszukiwania nowych obrazów rzeczywistości. Jest jednocześnie apoteozą piękna, jakie może kryć w sobie człowiek w swej nieskrywanej lekkości i szczerości. Człowiek zespolony z otoczeniem, przyrodą, a w szczególności z ulubionym przez autora motywem jakim są drzewa. Jednak w całym cyklu motyw dziewczyny odgrywa najistotniejszą rolę. Tytuł „Drzewo ławeczka” jest jedynie uproszczonym skrótem myślowym autora.
Serdecznie zapraszamy na wystawę i rozmowę z artystką.


Dorota Łajło - mieszkanka Rzepina, pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży. Od kilku lat pasjonuje się fotografią reportażową, portretem reporterskim, o od pewnego czasu „pograniczem” fotografii konceptualnej. Autorka wielu fotograficznych wystaw na terenie całego kraju. Za swoje fotografie zajęła min. I miejsce w trzeciej edycji konkursu fotograficznego National Geographic Channel, III miejsce w kategorii portret w V edycji Konkursu Fotograficznego Empik 2013. Otrzymała dwa wyróżnienia na ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Zmiany klimatu dotykają najbiedniejszych” 2012 oraz zdobyła Grand Prix wystawy FotoGlob na X Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY w Gdyni w 2008 r. Dwukrotnie jej fotografie uczestniczyły w wystawach w największych miastach na terenie Polski w czasie konkursowych i pokonkursowych wystaw - Prawa człowieka w obiektywie - organizowanych przez Amnesty International.

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg