Czytaj więcej: Przygoda Jerzego Sikucińskiego  z malarstwemMiejski Dom Kultury posiada Galerię RZart, w której organizowane są wystawy czasowe. Na wystawach swoją twórczość prezentują artyści lokalni, z kraju i zza granicy. Wystawie zazwyczaj towarzyszy wernisaż – uroczyste otwarcie wystawy z udziałem artysty.

Kustosz - Iwona Parszywka-Marczuk

 

Wernisaż Doroty Łajło DRZEWO ŁAWECZKA (zdjęcia, wideo)

Czytaj więcej: Wernisaż Doroty Łajło DRZEWO ŁAWECZKA (zdjęcia, wideo)„Drzewo Ławeczka” – to wystawa fotografii Doroty Łajło, którą od tygodnia można oglądać w Galerii RZ’art Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie. Warto podkreślić, że to nie pierwsza twórczość artystki prezentowana w tym miejscu. W ciągu funkcjonowania prawie dekady budynku MDK, to czwarta odsłona twórczości fotograficznej Pani Doroty.
Przypomnijmy, że pierwsza wystawa - „Twarze Afryki” prezentowana była 9 lat temu, w 2008 roku – to jednocześnie pierwsza wystawa w nowo otwartym MDK. W 2011 roku Dorota Łajło prezentowała w Rzepinie kolejną wystawę „Mały Portret Afryki”, a w 2013 cykl ukazujący krajobraz miejski – wystawę „Ulice, Miasta i My”. Wystawy te prezentowane były również w innych miastach Polski i wiele mówią o ich autorce, wrażliwości i postrzeganiu świata.
Dorota Łajło jest autorką wielu pięknych i ciekawych zdjęć, które można oglądać na prowadzonych przez nią portalach i stronach internetowych.
Od kilku lat pasjonuje się fotografią reportażową, portretem reporterskim, a od pewnego czasu „pograniczem” fotografii konceptualnej. Jej wyjątkowe zdjęcia zostały wielokrotnie dostrzeżone i docenione w wielu ważnych konkursach.

Zapraszamy do MDK na wystawę fotografii Doroty Łajło

Czytaj więcej: Zapraszamy do MDK na wystawę fotografii Doroty ŁajłoMiejski Dom Kultury w Rzepinie zaprasza mieszkańców gminy Rzepin na wernisaż wystawy fotografii pt. „ Drzewo ławeczka” Doroty Łajło. Otwarcie wystawy: 3. marca 2017 (piątek) o godz. 17.00 w galerii Rz’ art w MDK w Rzepinie.

W naszej galerii mieliśmy już okazję zaprezentować Państwu trzy wystawy fotograficzne artystki; „Twarze Afryki” i „Mały portret Afryki”, które były rezultatem podróży po Czarnym Lądzie oraz „Ulice Miasta, i My”, której cykl fotografii powstał pod wpływem wnikliwej obserwacji i fascynacji sposobem, w jaki człowiek wpływa na miejsce, w którym żyje i jak to miejsce determinuje jego życie.

Obrazy małżeństwa Erny i Eduarda Diłanian w Galerii Rz’art

Czytaj więcej: Obrazy małżeństwa Erny i Eduarda Diłanian w Galerii Rz’artZapraszamy mieszkańców gminy Rzepin na otwarcie wystawy grafiki i malarstwa Erny i Eduarda Diłanian pt. „RZEPIN ZWIERCIADŁEM HISTORII. WIELKI ŚWIAT W NIEWIELKICH OBRAZACH”. Wernisaż wystawy odbędzie się 10. listopada 2016 ( czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Rz’art w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie.


Wstęp wolny!

Wernisaż już za nami!

Czytaj więcej: Wernisaż już za nami!Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia wystawy malarstwa zielonogórzanki Stanisławy Kacperskiej – Sidorkiewicz. Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem artystki odbyło się w ubiegły piątek, tj. 8.lipca i było jednym z ważnych wydarzeń tegorocznych Dni Puszczy Rzepińskiej. Przypomnijmy, że artystka z Rzepinem związana jest w sposób szczególny; tu się wychowała, ukończyła szkoły, tutaj mieszka duża część rodziny malarki . Prezentacja obrazów w rodzinnym mieście ma więc dla niej szczególne znaczenie. Malarska przygoda Stanisławy Kacperskiej – Sidorkiewicz rozpoczęła się trzy lata temu, kiedy trafiła do pracowni artysty Zbigniewa Szymoniaka i zaczęła pilnie studiować malarstwo. Dzisiaj obrazy artystki: kwiaty, pejzaże, martwe natury, a także abstrakcje zachwycają kolorytem, malarską materią, dojrzałością artystyczną!
Wystawę zatytułowaną „Sztuka obmywa duszę z kurzu codzienności” można oglądać od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 16.00 w galerii Rz’art. Serdecznie zapraszamy!

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg