Zapraszamy na wystawę fotografii pt. "Kampania Wrześniowa w Kolorze"

Kampania wrześniowaSerdecznie zapraszamy na wystawę fotografii pt. „Kampania Wrześniowa w Kolorze”. Autorem koloryzacji archiwalnych czarno – białych zdjęć jest Piotr Spurgiasz, miłośnik historii oraz kolejnictwa, mieszkaniec Rzepina. Wystawę łącznie tworzy 28 fotografii: 14 czarno-białych oraz odpowiadającym im 14 kolorowych. Zapraszamy w historyczną, kolorową podróż w myśl idei „Historia nigdy nie była nudna i czarno - biała, nudną zrobiły ją książki , a czarno - białą ludzie''. Wystawę można oglądać od 1 września 2020r. w godzinach otwarcia MDK.

Piotr Spurgiasz Herbu Nieczuja

Miłośnik Historii oraz Kolejnictwa oddający się w pełni pasji jaką jest ratowanie przedmiotów zabytkowych poprzez ich renowację i nadawanie im nowego życia. Uwielbia wspierać działania o charakterze charytatywnym.
Przygodę z koloryzacją zdjęć rozpoczął w 2014 roku. Pierwszym krokiem w sztuce nadania życia fotografii była
koloryzacja suchą pastelą. W 2015 roku zainteresował się koloryzacją cyfrową za pomocą programów graficznych, czego owocem było powstanie idei strony Z Kolorowa Historia . Idea ta dojrzewała przez 2 dwa lata na prywatnym profilu FB do momentu, gdy w 2017 roku pierwsze fotografie z prywatnych zbiorów trafiły na dedykowaną jej stronę,
na której dziś możemy obejrzeć nie tylko fotograficzne zapisy przeprowadzanych renowacji, ale i także wykonanych koloryzacji.
Motto Piotra to "Historia nigdy nie była nudna i czarno - biała, nudną zrobiły ją książki , a czarno - białą ludzie''. Motto to stało się jego życiową ideą, a założenie o pokazaniu ludziom prawdziwej historii w kolorze przynosi odpowiednie efekty m.in. poprzez zachęcanie innych do jej poznawania .
Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg