Kolejna wycieczka w ramach Akademii Małego Leśnika za nami - fotorelacja

2018 07 06 akademia lesnikaW niedzielę 1 lipca odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika prowadzonej przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie.
Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wycieczek także tym razem dopisały zarówno warunki atmosferyczne, jak i frekwencja uczestników – grupa blisko 50 uczestników, którzy przy pięknej niedzielnej pogodzie pokonali trasę Rzepin – lądowisko leśne – Nowy Młyn – szkółka leśna – Nowy Młyn – dąb Piast – Rzepin. Głównym tematem wyprawy była ochrona przeciwpożarowa lasu oraz działalność szkółki leśnej.


Pierwszy dłuższy postój oraz czas na edukację i zabawę miał miejsce na lądowisku leśnym znajdującym się pomiędzy Rzepinem, a Nowym Młynem. To właśnie tam uczestnicy oprowadzani przez Panią Annę Gandecką z Nadleśnictwa Rzepin zobaczyli bezpośrednio jak działa system monitorowania okolicznych lasów i ich ochrona przeciwpożarowa. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz sprzętu pożarniczego i funkcjonowania wozu strażackiego – dzięki Panu Ryszardowi Rybowiakowi każdy chętny mógł też skorzystać z przejażdżki wozem strażackim. Poza tym serdeczne podziękowania składamy Panu Pilotowi, który opowiedział uczestnikom wyprawy o samolocie „Dromader”, stacjonującym na lądowisku i biorącym udział w akcjach gaśniczych – dzieci mogły także z bliska zobaczyć jak wygląda kabina pilota. Na zakończenie tej części wycieczki na uczestników czekały zajęcia sportowe m.in. bieg w workach, przeciąganie liny czy rzut do celu.
Z lądowiska uczestnicy udali się do drugiego ważnego punktu wyprawy tzn. szkółki leśnej w Nowym Młynie. Poza zwiedzeniem szkółki na jej terenie na zakończenie wycieczki miało miejsce ognisko z poczęstunkiem podczas którego najmłodsi uczestnicy odebrali wpisy do INDEKS-ików potwierdzające udział w kolejnych zajęciach Akademii Małego Leśnika.
Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 23 września 2018r. podczas którego wybierzemy się na wspólne zbieranie darów natury (grzyby, kasztany, żołędzie) oraz poznamy tematykę dotyczącą dokarmiania zwierzyny. Bezpośredni kontakt i więcej informacji u Damiana Utrackiego – 608 750 175 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg