Akademia Małego Leśnika (fotorelacja)

2018 04 26 akademia lesnikaAkademia Małego Leśnika ruszyła pełną parą. W niedzielę, 22 kwietnia w dniu Międzynarodowego Dnia Ziemi miała miejsce inauguracyjna wycieczka organizowana w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie.


Na wspomnianą wycieczkę, przy pięknym niedzielnym popołudniu, stawiła się ogromna liczba ponad 50 uczestników, w przeważającej większości rodziców z dziećmi. Po powitaniu wszystkich i przedstawieniu ogólnych założeń i celów Akademii oraz dzisiejszej wycieczki przez Pana Damiana Utrackiego, koordynatora Akademii, wyruszono w trasę. Pierwszy etap większość uczestników pokonała rowerem przemierzając ulice Rzepina i dalej leśną drogą trafiła do Starościna. Tam na obiektach Technikum Leśnego miała miejsce zbiórka przed wyjściem na miejsce zaplanowanego sadzenia lasu. Tutaj naszym przewodnikiem i ekspertem była Pani Anna Gandecka z Nadleśnictwa Rzepin. Po chwili spaceru uczestnicy trafili we właściwe miejsce i punkt dnia, jak się później okazało chyba jedno z najbardziej męczących i wyczerpujących. Chodzi mianowicie o godzinne wspólne sadzenie przygotowanych wcześniej sadzonek dębów i lip na powierzchni.
Po wytężonej pracy wszyscy powrócili na teren TL, gdzie na dziedzińcu szkoły przywitani zostali przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich TL. Następnie wspólnie z sygnalistą Dominikiem Andrzejewskim zwiedzono przykładowe gabinety lekcyjne.
Stąd czekał już tylko ostatni punkt dzisiejszego dnia, czyli wspólne ognisko oraz gry i zabawy dla dzieci. Ta część odbyła się w wiacie edukacji leśnej, tzw. Harnasiówce położonej w Parku Europa tuż za budynkami TL. Podczas wspólnego biesiadowania najmłodsi uczestnicy odebrali INDEKS-iki Akademii wraz z wpisem (naklejką) potwierdzająca pierwsze zajęcia. Na zakończenie miały miejsce gry i zabawy dla wszystkich m.in. przeciąganie liny czy terenowa gry w kółko / krzyżyk, które okazały się największą atrakcją i frajdą.

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg