Policyjna debata o bezpieczeństwie seniorów - fotorelacja

2017 12 27 debata seniorzy19 grudnia 2017r. w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie odbyła się debata społeczna. Uczestnicy spotkania rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów.


Podczas spotkania policjanci przedstawili i omówili zagrożenia na jakie narażone są osoby starsze. Podpowiedzieli jak się zachować w sytuacji, gdy do drzwi puka lub telefonuje nieznajomy. Wszystko po to, aby nie stać się ofiarą przestępstw, w których ofiarami stają się osoby starsze. Funkcjonariusze również zapoznali uczestników ze sposobami działań przestępców oraz informowali co zrobić, aby uniknąć stania się ich ofiarą. W trakcie spotkania omówiono również temat prawidłowego poruszania się po drogach, oświetlenia roweru a także obowiązku posiadania przez użytkowników dróg elementów odblaskowych.
Podczas debaty policjanci zaprezentowali również narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Seniorzy mieli również obejrzeć przygotowany specjalnie film pokazujący nieskomplikowany mechanizm funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
W spotkaniu wzięli również udział: Burmistrz Rzepina Pan Sławomir Dudzis oraz jego Zastępca Burmistrza Pan Krystian Pastuszak.
W czasie spotkania głos również zabrał Pan Sławomir Karatysz - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzepinie, który przedstawił zasady udzielania pomocy socjalnej dla emerytów, osób starszych czy niepełnosprawnych.

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg