Niepełnosprawni zagrali nutami duszy

2017 12 06 sloneczko obchody„Muzyka nam w duszy gra” – i zagrała! Ponad 200 osób w tym Stowarzyszenie „Słoneczko” zebrało się w sali Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie, aby wspólnie świętować V Rzepiński Dzień Osoby Niepełnosprawnej. To kolejny rok, kiedy „Słoneczko” w ramach światowych obchodów dnia osób niepełnosprawnych organizuje lokalnie wspaniałe wydarzenie.


Hasło tegorocznego dnia nawiązywało do tego, co działo się na scenie. Organizatorzy – Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „SŁONECZKO” w Rzepinie zaprosiło gwiazdy, które zaśpiewały i zagrały na scenie rzepińskiego domu kultury. Wystąpiła Sylwia Pogwizd – niewidoma wokalistka znana z wielu programów wokalno-muzycznych. Na ludowo pożegnał uczestników zespół śpiewaczy „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wielkopolskiej. Wystąpili także uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żabicach, członkowie „Słoneczka” oraz uczniowie z ogniska muzycznego przy Zespole Szkół w Rzepinie.
Swoją liryczną twórczość zaprezentował Jan Rzeszutek członek Stowarzyszenia, którego poruszające wiersze przedstawiły uczennice Zespołu Szkół w Rzepinie.
Przy okazji święta można było zobaczyć niedawno otwartą wystawę niepełnosprawnego artysty-malarza Mariusza Mączki z Dobiegniewa, który maluje ustami.
Warto dodać, że pozdrowienia wideo dla uczestników przesłały wybitne aktorki, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny, jak Anna Dymna (Fundacja „Mimo Wszystko”) i Joanna Brodzik (Fundacja „Opiekun Serca”).
Wszyscy byli zachwyceni organizacją i zapowiedzieli obowiązkowe uczestnictwo za rok!

Wydarzenie zostało sfinansowanie ze środków Stowarzyszenia „Słoneczko” oraz Gminy Rzepin.

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg