Zapraszamy na Leśny Dzień Dziecka

Czytaj więcej:  Zapraszamy na Leśny Dzień DzieckaZapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową w ramach " Akademii Małego Leśnika". Termin: 26.05.2019r.(niedziela), godz,14.00. Szczegóły na plakacie.

Rzepiński zespół BZN nagrodzony na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lubrzy

Czytaj więcej: Rzepiński zespół BZN nagrodzony na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w LubrzyMiło nam poinformować, że rzepiński zespół BZN w składzie: Wioletta Nowak, Anna Kochanowska, Arleta Dancewicz i Tomasz Sidorkiewicz po raz kolejny stanęli na podium podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lubrzy, zdobywając główną nagrodę Złoty Nenufar ! Po przejściu kwalifikacji do finału przystąpiło dziesięcioro wykonawców i pięć zespołów. Organizatorem Festiwalu jest gmina Lubrza przy współpracy Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Festiwal honorowym patronatem objął minister obrony narodowej. Zapraszamy do fotogalerii !

Pomóż innym i oddaj krew !

Czytaj więcej: Pomóż innym i oddaj krew !14 maja 2019r. o godz. 8.00 rusza akcja zbiórki krwi połączona z rejestracją dawców szpiku. Miejsce: Lubuski Urząd Celno - Skarbowy w Rzepinie, ul. Dworcowa 5 ( krwiobus). Zapraszamy chętnych !

Grupa teatralna MISZ - MASZ zdobyła wyróżnienie !

Czytaj więcej: Grupa teatralna MISZ - MASZ zdobyła wyróżnienie !25 kwietnia grupa teatralna MISZ-MASZ z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie uczestniczyła w XX Festiwalu Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Cybince. Grupa w składzie: Karolina Andrejczuk, Julia Kaczmarek, Marcelina Łukaszewicz, Aleksandra Rosiak, Zuzanna Teichert, Natan Cichowicz i Patryk Towpik fantastycznie przedstawiła autorski scenariusz Aleksandry R. i Zuzanny T. czym wywalczyła wyróżnienie na przeglądzie w Cybince. Było to 4 przedstawienie grupy, do którego scenariusz napisali sami! Opiekunem grupy na co dzień jest Małgorzata Michniewicz. Już wkrótce wyróżnionych aktorów będzie można zobaczyć również na scenie rzepińskiego MDK. Zapraszamy do fotogalerii.

Zapraszamy na interaktywny spektakl pt. "Nadchodzi Pipi"

Czytaj więcej: Zapraszamy na interaktywny spektakl pt. Z okazji Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Rzepinie zaprasza na spektakl interaktywny z elementami języka angielskiego "Nadchodzi Pipi".
Pipi to tytułowa bohaterka cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren oraz ich filmowych ekranizacji.
Scenariusz powstał na podstawie tekstu „Pippi wchodzi na pokład”.
A tego kto chciałby poznać Pipi Pończoszankę zapraszamy 14 maja br. (wtorek) do sali kinowej Miejskiego Domu Kultury na godzinę 17:00.

Zapraszamy na warsztaty fotografii od podstaw

Czytaj więcej: Zapraszamy na warsztaty fotografii od podstawZapraszamy serdecznie na warsztaty fotografii od podstaw. Zajęcia skierowane są do osób między 18 a 64 rokiem życia z wykształceniem średnim, gimnazjalnym, pomaturalnym mieszkających w Rzepinie lub okolicach. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 w MDK w Rzepinie. Warsztaty są bezpłatne ! Liczba miejsc ograniczona.

Weź udział w Rzepińskiej Pętli

Czytaj więcej: Weź udział w Rzepińskiej PętliJedną z atrakcji zaplanowanych na 3 maja są biegi uliczne tzw. Rzepińska Pętla. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach. Biegi odbędą się w 12 kategoriach wiekowych. Startujemy o godz. 13.00 na Placu Ratuszowym. Szczegóły na plakacie.

Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Rzepinie. Na mieszkańców czeka dzień pełen atrakcji

 

Czytaj więcej: Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Rzepinie. Na mieszkańców czeka dzień pełen atrakcji3 maja 2019 roku przypada 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w naszym mieście przygotowano cały dzień wypełniony częścią oficjalnych uroczystości i nieoficjalnych atrakcji majówkowych. Na ten dzień zaplanowano również uroczyste otwarcie zmodernizowanego Starego Rynku, które uświetni koncert znanej, polskiej artystki Cleo. Obchody rozpoczną się już o godzinie 11.00. Szczegółowy program na plakacie.

Koncert Cleo w Rzepinie - zapraszamy !

Czytaj więcej: Koncert Cleo w Rzepinie - zapraszamy !Serdecznie zapraszamy na koncert znanej, polskiej wokalistki Cleo. Artystka wystapi 3 maja 2019r. (piątek) na Placu Ratuszowym w Rzepinie. Początek koncertu godz. 20.00. Wstęp wolny ! Koncert uświetni uroczyste otwarcie zmodernizowanego Starego Rynku.

Inauguracja Akademii Małego Leśnika - fotorelacja

Czytaj więcej: Inauguracja Akademii Małego Leśnika - fotorelacjaII edycja Akademii Małego Leśnika ruszyła pełną parą. W środę 17 kwietnia miała miejsce jej uroczysta inauguracja w siedzibie Nadleśnictwa Rzepin, głównego partnera akademii. W imieniu organizatorów przybyłych uczestników powitali Anna Gandecka z Nadleśnictwa Rzepin oraz Damian Utracki z Koła Regionalistów - koordynator akademii.

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg