Wakacyjne warsztaty origami - fotorelacja

Czytaj więcej: Wakacyjne warsztaty origami - fotorelacjaWarsztaty origami to kolejne zajęcia zorganizowane w ramach Dni Puszczy Rzepińskiej. W warsztatach , które odbyły się 5 lipca w MDK, wzięło udział blisko trzydziescioro dzieci. Sztuki składania z papieru uczył Sławomir Kozłowski z Zielonej Góry, członek Polskiego Towarzystwa Origami. Dodatkową atrakcją tego spotkania było twistowanie czyli skręcanie z podłużnych balonów zabawnych form np. piesków, mieczy itp.

Wakacyjne warsztaty szkła artystycznego - fotorelacja

Czytaj więcej: Wakacyjne warsztaty szkła artystycznego - fotorelacjaW ramach Dni Puszczy Rzepińskiej w środę 4 lipca odbyły się w MDK warsztaty szkła artystycznego - fusing. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Młodsza grupa dzieci wykonała szklane witrażyki, a starsza -  magnesy, zawieszki, kolczyki.  Szklane dzieła, które powstały z drobnych, kolorowych kawałków szkła, zostaną stopione w wysokiej temperaturze. Warsztaty poprowadziła artystka z Zielonej Góry - Olga Basole.

Wakacyjne warsztaty dekupaż - fotorelacja

Czytaj więcej: Wakacyjne warsztaty dekupaż - fotorelacjaW ramach Dni Puszczy Rzepińskiej w poniedzialek 2 lipca i we wtorek 3 lipca odbyły się w MDK warsztaty dekupaż dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć ozdobili tą techniką drewniane serduszka i podkładki. Poniżej przesdstawiamy efekty naszych trzygodzinnych zmagań.

I tydzień wakacji - fotorelacja cz.I

Czytaj więcej: I tydzień wakacji - fotorelacja cz.II tydzień wakacji to ciekawe zajęcia plastyczne zrealizowane w ramach polsko – niemieckiego projektu pn. „Widokówka z Puszczy Rzepińskiej”. Dzieci i młodzież miały okazję pod okiem trenerów – artystów przebywających w Rzepinie na plenerze malarskim zapoznać się m. in. z techniką malarstwa na jedwabiu. Zajęcia poprowadziła łagowska artystka Alla Trofimenkova – Herrmann. Tajniki rysunku suchą pastelą młodym artystom zdradzały Barbara Pingot z Zielonej Góry oraz Julika Matuszak z Baczyny. Tematem prac stały się tropikalne ptaki w młodszej grupie i tropikalne owoce w starszej. W czwartek 28 czerwca odbył się polsko – niemiecki plener malarski w Nowym Młynie, w którym wzięło udział przeszło 50 osób. Młodzi artyści z Rzepina, w tym grupka młodzieży z Hoppegarten po spacerze ścieżką edukacyjną, wspólnie podjęli temat „Co w puszczy piszczy”. Opiekę artystyczną sprawowali artyści z Polski i Niemiec. Prace z tego pleneru zostaną zaprezentowane w MDK po wakacjach.

Wakacyjne kino dla dzieci !

Czytaj więcej: Wakacyjne kino dla dzieci !W  lipcowe poniedziałki: 16.07, 23.07, 30.07 zapraszamy chętne dzieci na wakacyjne, darmowe seanse filmowe do Kina Chrobry. I seans o godz. 12.00 i II seans o godz. 14.00. Repertuar zostanie podany dzień wcześniej.

Zapraszamy do STREFY KIBICA i na występ MARCINA DAŃCA !!!

Czytaj więcej: Zapraszamy do STREFY KIBICA i na występ MARCINA DAŃCA !!!Urząd Miejski w Rzepinie oraz Miejski Dom Kultury w Rzepinie zapraszają na wspólne kibicowanie podczas meczu finałowego Mistrzostw Świata FIFA 2018. 15 lipca 2018r. na Stadionie Miejskim przy ul. Poznańskiej w Rzepinie powstanie STREFA KIBICA. Startujemy o godz. 17.00. A bezpośrednio po meczu zapraszamy na wieczór z  Marcinem Dańcem !!! Prawdziwe emocje i wrażenia gwarantowane!!! Wstęp bezpłatny.

Kolejna wycieczka w ramach Akademii Małego Leśnika za nami - fotorelacja

Czytaj więcej: Kolejna wycieczka w ramach Akademii Małego Leśnika za nami - fotorelacjaW niedzielę 1 lipca odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika prowadzonej przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie.
Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wycieczek także tym razem dopisały zarówno warunki atmosferyczne, jak i frekwencja uczestników – grupa blisko 50 uczestników, którzy przy pięknej niedzielnej pogodzie pokonali trasę Rzepin – lądowisko leśne – Nowy Młyn – szkółka leśna – Nowy Młyn – dąb Piast – Rzepin. Głównym tematem wyprawy była ochrona przeciwpożarowa lasu oraz działalność szkółki leśnej.

"Historyczny Rzepin...NOCĄ" - fotorelacja

Czytaj więcej: W piątek, 29 czerwca odbyła się piesza, nocna wycieczka ulicami Rzepina, której zasadniczym celem było ukazanie historii naszego miasta oraz zagadek i nieznanych faktów z jego dziejów. Spotkanie, na które przybyło ponad 30 osób, rozpoczęło się od zbiórki przed Miejskim Domem Kultury w Rzepinie o godz. 22.00. Następnie uczestnicy pod kierunkiem historyka i regionalisty Damiana Utrackiego podczas blisko 2 godzinnego spaceru poznali znane i nieznane fakty z przeszłości naszego miasta, liczne ciekawostki i zagadki o jego historii i regionie. Na zakończenie ok. godz. 00.00, przy blasku księżyca i ogniska, na murach MDK została wyświetlona prezentacja ukazująca stare widokówki przedstawiające przedwojenny Rzepin, czyli dawny Reppen.

Współpraca

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg